Filtreler
Filtre :
Sıralama seçin
Toplam 1571 ürün görüntüleniyor.
Filtrele

Kağıt Nedir ?

Kağıt, hamur haline getirilmiş, çeşitli bitki maddelerinden yapılan ve üzerine yazı yazılanresim yapılan, ince, kuru yapraktır.

Resimde Kağıt Önemi

Resim çalışmalarında kağıtların seçimi alınacak sonuçlar üzerinde en önemli rolü oynamaktadır. Kaliteli hamurdan yapılmış kağıtlar tercih edilmelidir. Artık günümüzde her türlü çalışmaya uygun kağıt bulunmaktadır. En iyi kalitede her çeşit kağıt & defter seçimi için detaylı bilgilere Artsanatsal ilgili kategorilerinden ulaşabilirsiniz… Teknik Resim Kağıt Çeşitleri; Düz, Beyaz Resim Kağıtları, (Teknik Resim) Aydınger Kağıtlar, (Teknik Resim) Eskiz Kağıtları, Plan Kopya (ozalit) Kağıtları, (Teknik Resim) Yağlı Kağıtlar, Muşamba Kağıtlar, Çizim Folyoları, Milimetrik Kağıtlar

Kağıt Tarihçe

Ts'ai Lun günümüzden yaklaşık 2000 yıl önce Çin'de yaşayan bir memurdu ve MS 105 yılında bugünkü kullanılan hali ile kağıdı icat etmiştir. Dut ağacı kabuğu, kenevir ve kumaş paçavralarını suyla karıştırarak lapa haline getirdikten sonra suyunu presleyerek elde ettiği ince tabakayı güneşin altında kurutarak buluşunu sağlamıştır.

Popüler Markalar

Fabriano, Canson, Vincent...