Hakkımızda
 • 1976'dan BUGÜN'e ...

   Art Sanatsal ailesi olarak uzun yıllardır sizlere hizmet vermekteyiz. Çok severek yer aldığımız bu sektörde önceliğimiz her zaman siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti ve sunduğumuz hizmetin samimiyeti olmuştur. Hikayemizi sizlerle paylaşmanın bu noktada önemli olduğunu düşünüyoruz.

  Art Sanatsal hikayesine, kurucumuz Tuncay Debreli'nin 1976 yılında ülkemizdeki ilk sanatsal mağazayı Bursa’da açmasıyla başladı. Mağazamız sanat malzemeleri, mimari ve teknik malzemeler ve kırtasiye ürünleri ile birlikte geniş bir alanda hizmet veriyordu. Zamanla ürün yelpazesini daha da genişleten firmamız, dünyaca bilinen önemli markaların da distribütörlüklerini alarak sanat malzemeleri konusunda ülkemizdeki sanatçılar ve sanatseverler için vazgeçilmez bir marka haline geldi. 

  1996’da yenilenen kurumsal kimliği ve lokasyonuyla Art Sanatsal; hem perakende hem de toptan olarak çalışmalarına hız kazandırdı. İşte tam bu yıllarda Türkiye’deki bir çok firmayla da bayiilik sistemi ile çalışmaya başladık. Yıllar geçtikçe büyüyen bu sistemimizle, 70’e yakın ilde 400’e yakın bayii ile ürünlerimizi pek çok farklı şehire ve bölgeye ulaştırma fırsatımız oldu. 

  Birçok alanda ilklere imza atan firmamız, Türkiye’de pek çok sanat etkinliğine öncü olup, sponsorluk sağladı. Tüyap Sanat Fuarı’nın 15 yıl boyunca tek sponsoru olduk. Ülke çapında yarışmalar düzenleyip kazananları yurtdışı seyahatlerine gönderen Art Sanatsal, ülkemizin dört bir yanındaki okullara malzeme sağlayıp, eğitimler verdi. Ekibimiz yıllar boyu Türkiye’yi şehir şehir gezerken, yaptığımız tanıtımlar ve malzeme kullanımı ile ilgili sağladığımız bilgiler sayesinde, bugün ülkemizde sanatsal malzeme bilinirliği ve kullanımını büyük oranda artırmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 

  Yıllar içinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sanat hareketlerinin artmasıyla, sanat malzemelerinin ulaşılabilirliği çok daha önemli hale geldi. Gün geçtikçe bir yenisi açılan resim ve güzel sanatlara hazırlık kursları, sanat okullarında yeni açılan bölümler, bağımsız sanatçı atölyeleri ve sanat galerilerinin artması ile birlikte biz de yıllar içinde ihtiyaç duyulan sanat ürünlerini en çeşitli haliyle ve en güvenilir şekilde siz değerli sanatseverlere temin edebilmek için elimizden geleni yapmaya çalıştık ve her zaman fazlasını yapmaya hazırdık. İşte bu nedenle Art Sanatsal olarak, aileyi genişletmek için 2014 yılında sanatın kalbinin attığı İstanbul’da yeni bir mağaza açmak için kolları sıvadık.

  2014’te Kadıköy şubesiyle büyük bir mağazada hizmet alanını genişleten Art Sanatsal, kısa sürede çağdaş sanatçıların ve sanatseverlerin dostu haline geldi. Sanat camiasının büyük isimlerinden, lokal sanatçılara kadar herkesin tercih ettiği bir marka olabilmek ve sizlerle uzun yıllardır kurduğumuz bu samimi ilişkiler bizim en büyük güç kaynağımız oldu. Büyümek kaçınılmazdı. 

  Takvimler 2019’u gösterdiğinde bu defa Bursa’da ikinci büyük mağazamızı açtık. 2000 m2 üzerine kurulmuş geniş bir alanda faaliyete geçen ikinci mağazamız hem Bursa’daki ilk mağazamızdan farklı bir lokasyonda hem de geniş bir alana sahip olmasından dolayı workshop ve etkinlikler için mükemmel bir konum haline geldi. 

  Yılların birikimi mağazacılık tecrübemizle sizlere bu üç mağazamızda samimiyetle hizmet vermeye devam ediyoruz. Sanatçıyı ve sanatın her türlüsünü desteklemek bizim en büyük tutkumuz! Sanat malzemeleri konusundaki bilgi birikimimizi siz sanatseverlere daha iyi aktarabilmek için her geçen gün daha fazla çalışıyor olacağız. 

  Geçmişe şöyle bir dönüp baktığımızda kendimizle gurur duyuyoruz. Burada kısaca özetlediğimiz hikayemiz henüz bitmiş değil, günümüze geldiğimizde hala yapmak istediğimiz çok fazla şey var. Umarız ki bunları bir bir gerçekleştirirken mutluluğumuzu sizlerle paylaşabiliriz.